W tym roku szkolnym 2019/2020 w miesiącu październiku zaproponowałam wszystkim uczniom naszej szkoły udział w konkursie na wykonanie różańca. Miał być to „Rodzinny Różaniec”, a więc do pomocy dzieci mogły zaprosić rodziców, dziadków, ciocie, wujków.

W ciągu całego miesiąca dotarło do mnie 26 prac. I jak co roku pomysłowość nie miała granic. Był różaniec z ziarenek kawy, plastikowych nakrętek, makaronu, piłeczek styropianowych, drewnianych serduszek, kolorowych pomponików itp.

Po konsultacji z innymi nauczycielami doszliśmy do wniosku ,że trudno jest wybrać jeden najciekawszy , najładniejszy dlatego dzięki Stowarzyszeniu Kreatywna Szkoła które przekazało 300 zł na nagrody, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz opaski z dziesiątką różańca oraz inne upominki.

Dorota Szwichtenberg