Za nami Wojewódzki Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Akademia Sportu dla Dziewcząt i Chłopców z rocznika 2007 i młodszych. Imprezę otworzył Wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski, wyrażając swój podziw i szacunek dla młodych sportowców, którzy tak chętnie i licznie przybyli w niedzielny poranek z różnych stron województwa, do naszej Areny Przywidz. Ponad sześć godzin rywalizacji sportowej przyciągnęło na trybuny licznie zgromadzoną publiczność, która mogła dzisiaj dopingować i podziwiać zespoły chłopców i dziewcząt z SAS Rakowiec, chłopców i dziewczęta z UKS Nowa Karczma, dziewczęta z MKS Słupia Słupsk, chłopców z SPR Energa Wybrzeże Gdańsk oraz gospodarzy dziewczęta i chłopców z UKS Zawisza Przywidz. W sumie odbyło się 12 meczów każdy z każdym, wśród chłopców i dziewcząt. Mecze najczęściej miały bardzo wyrównany przebieg i do końca trzymały w napięciu zgromadzoną publiczność, trenerów jak i samych zawodników. Należy zauważyć, że nasi reprezentanci walczyli bardzo ambitnie i nie przestraszyli się wyżej notowanych zespołów, pokazując długimi momentami dobry i efektywny poziom gry.

W pierwszym meczu dziewcząt nasze podejmowały MKS Słupię Słupsk i zwyciężyły 8:4. W kolejnym meczu przypadło nam grać z SAS Rakowiec i po dobrej grze w obronie do przerwy przegrywaliśmy 0:1. Mieliśmy w tej połowie swoje sytuacje ale niestety zawodziła nas skuteczność w ataku. Po przerwie nadal prezentowaliśmy się dobrze w obronie. Jednak w końcówce meczu nasze opadły z sił i daliśmy sobie wbić cztery kolejne bramki, nie zdobywając żadnej. Na deser przyszło nam zagrać z Wicemistrzem Ligi Wojewódzkiej z ubiegłego roku, tj. UKS Nowa Karczma i pomimo kiepskiego początku meczu, nasze dziewczęta potrafiły się przeciwstawić silnym rywalkom. Nasze dziewczęta w prawdzie uległy 5:8 ale to w jaki sposób postawiły się faworyzowanym zawodniczkom z Nowej Karczmy napawa na przyszłość optymizmem. Powyższe wyniki pozwoliły naszym dziewczętom zająć trzecie miejsce w turnieju.
Nie gorzej zaprezentowali się nasi chłopcy.

W pierwszym meczu po wyrównanej grze pokonaliśmy 6:5 SPR Energa Wybrzeże Gdańsk. W kolejnym meczu popełniliśmy zbyt dużo własnych błędów i ulegliśmy zespołowi SAS Rakowiec 5:9. W ostatnim meczu zagraliśmy najlepsze spotkanie w turnieju z UKS Nowa Karczma. Mecz od początku bardzo wyrównany. Można rzec, że bramka za bramkę. Do przerwy był remis 2:2. Po przerwie nasi chłopcy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie 3:2 i 4:3. Do tego momentu graliśmy bardzo mądrze i konsekwentnie w obronie. Niestety z własnych niewymuszonych błędów zaczęliśmy tracić pewność siebie i rywale skrzętnie to wykorzystali. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla UKS Nowa Karczma. Tym samym podobnie jak nasze dziewczęta, chłopcy zakończyli zawody na trzecim miejscu.
Pierwsze miejsca w obu kategoriach zajęli chłopcy i dziewczęta z UKS Nowa Karczma, drugie miejsce w turnieju zajęli chłopcy i dziewczęta z SAS Rakowiec. Na czwartym miejscu wśród dziewcząt uplasowały się zawodniczki z MKS Słupia Słupsk, a wśród chłopców SPR Energa Wybrzeże Gdańsk.
Po zakończonej rywalizacji nastąpiło wręczenie pucharów, dyplomów i medali dla drużyn i zawodników, którego dokonały Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przywidzu Pani Magdalena Dryll oraz Dyrektor GOK w Przywidzu Pani Anna Zulewska.

Jak zwykle słowa uznania należą się naszej wspaniałej publiczności, która była naszym "dodatkowym zawodnikiem".
Dziękujemy oczywiście Fundacji Artura Siódmiaka za wszelkie wsparcie na rzecz organizacji tego turnieju, dziękujemy jednostkom wspierającym, m.in Urzędowi Gminy w Przywidzu, GOK w Przywidzu, Szkole Podstawowej w Przywidzu, KGW w Pomlewie, wolontariuszom i wszystkim innym, którzy przyczynili się do finalizacji tej udanej imprezy sportowej.
Dziękujemy!!!

Skład drużyny dziewcząt: L. Adamska, M. Baranowska, N. Błaszkowska, A. Ciecholewska, O. Głowinkowska, L. Kasjaniuk, E. Łęgowska, J. Łęgowska, P. Łyżeń. M. Miazga, M. Olszewska, Z. Ropela D. Słowik, A. Tarnowska, D. Żukowska.

Skład drużyny chłopców: R. Adamczyk, L. Formela, J. Fularczyk, K. Giczewski, C. Herbasz, P. Kawczyński, A. Literski, J. Łyskowski, M. Nikel, K. Rezmerski, W. Poręba, J. Rogala, D. Stiewa, P. Szymichowski, A. Warczak, G. Wencewicz.