Na początku listopada wolontariusze z Koła Wolontariatu zaproponowali zbiórkę rzeczy dla jakiegoś schroniska. Koordynatorem tej akcji została Klaudia Stencel uczennica klasy VIII B. To ona skontaktowała się z osobami pracującymi w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Gdyni „Ciapkowo”, dopytała się jakie rzeczy są najbardziej potrzebne.

Następnie wykonała plakaty informacyjne, które zostały rozwieszone w całej szkole. Zbiórka rzeczy trwała do piątku 22 listopada. Tego dnia zebraliśmy wszystkie   przyniesione przez uczniów   artykuły i ku naszemu zaskoczeniu było ich naprawdę dużo! Następnie dzięki uprzejmości mamy Klaudii, Pani Sylwii  Stencel rzeczy te zostały przewiezione do schroniska w Gdyni. Nasza szkoła otrzymała podziękowanie, a my cieszymy się , że chociaż w takim stopniu mogliśmy pomóc bezdomnym zwierzakom.