Malowniczo usytuowana ścieżka zdrowia nad Jeziorem Przywidzkim, gościła zawodniczki i zawodników podczas Powiatowych Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w dniu 7 października 2019 roku.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Przywidzu uzyskali tego dnia bardzo dobre rezultaty. W najmłodszej kategorii dziewcząt (kl. IV-VI) nasze uczennice zajęły II miejsce w biegu przełajowym 10x600 metrów, ustępując nieznacznie sztafecie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Na III miejscu swój bieg ukończyły zawodniczki z SP Trąbki Wielkie. Takim samym rezultatem w Igrzyskach Dzieci mogą się pochwalić także chłopcy (kl. IV-VI), którzy ulegli jedynie swoim rówieśnikom z SP nr 3 w Pruszczu Gdańskim na dystansie 10x800 metrów. W przypadku tego biegu również chłopcy z Trąbek Wielkich zakończyli swój udział na III pozycji.

W kolejnym starcie swoje możliwości biegowe w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, zaprezentowały dziewczęta z klas VII-VIII na dystansie 10x800 metrów. Tutaj także powtórzył się wynik z dwóch poprzednich występów naszych sztafet. Dziewczęta uległy tylko sztafecie reprezentowanej przez SP Straszyn, natomiast za plecami naszych dziewcząt uplasowały się zawodniczki z SP Trąbki Wielkie. W ostatnim biegu 10 x 1000 metrów swoje możliwości wytrzymałościowe zaprezentowali chłopcy z klas VII-VIII. Nasi reprezentanci zajęli w tej rywalizacji III miejsce za sztafetami z SP Straszyn i SP Trąbki Wielkie.

Gratulujemy wyników i bardzo dobrej postawy naszych uczniów oraz życzymy sukcesów w kolejnych zawodach sportowych.

Opiekunowie: Joanna Żabińska,