W dniach 19 i 20 października 2019 r. w Hali Arena Przywidz, odbyły się rozgrywki w ramach Pomorskiej Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej Dzieci z rocznika 2007 i młodsi.
Zarówno nasze dziewczęta jak i chłopcy z UKS Zawisza Przywidz zajęli II miejsca w swoich turniejach. Chłopcy, którzy swój turniej rozgrywali w sobotę 19 października przegrali tylko w pierwszym meczu ze Szczypiorniakiem Gdańsk 6:15. Po tej porażce wyciągnęliśmy pozytywne wnioski i zagraliśmy już zdecydowanie lepsze zawody, pokonując m.in. SPR Energa Wybrzeże Gdańsk 8:6 oraz 10:2 PTF Oliwa Gdańsk. Poprawa gry obronnej zaowocowała zajęciem II miejsca w turnieju co możemy uznać za bardzo dobry występ naszych uczniów.

Natomiast w niedzielę 20 października swój ligowy bój zainaugurowały nasze dziewczęta z UKS Zawisza Przywidz. Podobnie jak chłopcy w dniu wczorajszym zaczęliśmy mecz od porażki z MKS Słupia Słupsk. Nic nam nie wychodziło w tym spotkaniu. Graliśmy nieskuteczne ataku, nie wykorzystywaliśmy rzutów karnych, a do tego dziewczyny były mało ruchliwe, spięte i rozkojarzone. Po tym meczu nastąpiła "terapia wstrząsowa" w szatni, mająca na celu wyciągnięcie właściwych wniosków z popełnionych błędów. Jak się później okazało „terapia...” podziałała.
W kolejnym meczu gdy przeciwnik wydawał się wizualnie silniejszy, nasze dziewczęta wspięły się na wyżyny swoich możliwości i pokonały faworytki z KS Tytani Wejherowo 6:4. W tym meczu w końcu zafunkcjonowała gra w ataku i skuteczność wykonywania rzutów karnych.

W ostatnim spotkaniu nasze dziewczęta podjęły zespół UKS Cisowa Gdynia i po emocjonującym meczu zwyciężyły 10:8. Tym samym zajęliśmy w drugie miejsce w turnieju zdobywając 6 pkt. do klasyfikacji. W tym turnieju I miejsce zajęły zawodniczki MKS Słupia Słupsk 7 pkt, III miejsce KS Tytani Wejherowo 5 pkt i IV miejsce UKS Cisowa Gdynia 0 pkt.
Rewanże już 23 lub 24 listopada w Wejherowie. Na razie nasze oba nasze zespoły zajmują II miejsca w swoich grupach z 6 punktami i jeśli powtórzą te występy za dwa ponad miesiąc w Gdańsku i w Wejherowie, uzyskają awans do najlepszej ósemki zespołów klubowych w Województwie Pomorskim. Na uwagę zasługuje świetna atmosfera na widowni, która od początku do końca wspierała swoich ulubieńców podczas rywalizacji na boisku. W ten weekend w Arenie Przywidz emocji na pewno nie brakowało. Udane występy uczniów Szkoły Podstawowej w Przywidzu zapewne sprawiają, że z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnych występów przed wspaniałą Przywidzką Publicznością.

Szczególne podziękowania za wsparcie UKS Zawisza Przywidz należą się Urzędowi Gminy w Przywidzu, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Przywidzu, Akademii Artura Siódmiaka, Paniom z KGW w Nowej Wsi Przywidzkiej, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi Szkoły Podstawowej w Przywidzu, a także wolontariuszom.
Dziękujemy!!!

Skład chłopców w turnieju: K. Giczewski, D. Lellek, W. Lemich, M. Nikel, R. Adamczyk, L. Formela, J. Fularczyk, C. Herbasz, P. Kawczyński, A. Literski, J. Łyskowski, K. Rezmerski, J. Rogala, D. Stiewa, A. Warczak, G. Wencewicz.

Skład dziewcząt: A. Jakowska, W. Lellek, E. Łęgowska, Z. Ropela, M. Baranowska, N. Błaszkowska, A. Ciecholewska, O. Głowinkowska, L. Kasjaniuk, J. Łęgowska, P. Łyżeń, M. Olszewska, D. Słowik, A. Tarnowska, L. Adamska, M. Miazga.

Opiekunowie:

Joanna Żabińska, Zbigniew Jakusz - Gostomski