16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca  wraz z Fundacją WOŚP zorganizowaliśmy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Punktualnie o 12:00, przez kolejne 30 minut, wspólne z uczniami naszej szkoły, nauczycielami, panią dyrektor, pracownikami szkoły  oraz z  zaproszonymi gośćmi: Wójtem Gminy Przywidz Markiem Zimakowskim, Przewodniczącym Rady Gminy Przywidz Michałem Jasińskim, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Przywidzu Anną Zulewską, prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Przywidzu Feliksem Mikulskim, przedstawicielami Nadleśnictwa Kolbudy zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy.

W tym roku 16 października, w całej Polsce jednocześnie prowadziło resuscytację aż  150 560 osób1 380 instytucjach!!! Mamy więc kolejny Rekord w Pierwszej Pomocy!!!

Głównym organizatorem akcji, której głównym celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia, była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, współorganizatorem Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Przywidzu. Wsparcia merytorycznego udzielili druhny i druhowie z OSP Przywidz. Dodatkowych fantomów użyczyły ościenne szkoły: Szkoła Podstawowa w Trzepowie, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Pomlewie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Przywidzkiej. Serdecznie dziękujemy.

!6 październik jest także Dniem Papieskim. Z tej okazji uczniowie z Koła Wolontariatu przygotowali Wspomnienie Papieża Polaka.

Pamiętaliśmy także, że dzień ten jest Dniem Szefa i z tej okazji życzenia przyjęła p. dyrektor Magda Dryll oraz Wójt Gminy Przywidz – p. Marek Zimakowski.

Koordynator akcji

Anna Gąsiorowska