W dniach 6-8 września 2019 roku dziewczęta Szkoły Podstawowej w Przywidzu z rocznika 2007 i młodsze uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Ustce. Do turnieju zgłosiło się 12 zespołów z kraju. Nasze dziewczęta, które reprezentowały także Uczniowski Klub Sportowy Zawisza Przywidz miały za przeciwników Siódemkę Osowa Gdańsk, Truso Elbląg, MKS Brodnica, SP 9 Elbląg, PTF Gdańsk i SPR Sambor Tczew. Z wymienionej szóstki zespołów udało nam się pokonać ekipę PTF Oliwa Gdańsk oraz Truso Elbląg.

Można było pokusić się także o wygrane z SPR Sambor Tczew i SP 9 Elbląg ale zabrakło trochę szczęścia i sprytu w ważnych momentach rywalizacji i musieliśmy uznać wyższość tych zespołów. Jednak zebrane doświadczenie powinno zaprocentować w kolejnych turniejach i meczach. Należy podkreślić, że nasze dziewczęta zaprezentowały się bardzo ambitnie i bojowo, a ich umiejętności mają tendencję zwyżkową. Zatem czekamy na lepsze starty już wkrótce.

Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie:

L. Adamska, M. Baranowska, A. Ciecholewska, N. Błaszkowska, O. Głowinkowska, L. Kasjaniuk,

W. Lellek, E. Łęgowska, J. Łęgowska, M. Miazga, M. Olszewska, Z. Ropela, D. Słowik, A. Tarnowska, D. Żukowska.

Opiekun: Zbigniew Jakusz - Gostomski