W liczbie 20 zawodniczek i zawodników udaliśmy się w dniu 24 IX 2017 roku do Będomina na XXXV edycję Biegu Mazurka Dąbrowskiego. Ta sportowo-patriotyczna impreza tradycyjnie organizowana przy Muzeum Hymnu Narodowego, przyciągnęła tego dnia w sumie 448 biegaczek i biegaczy z całego województwa i kraju. W każdym biegu wśród dzieci i młodzieży szkolnej uczestniczyło 40-75 startujących.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przywidzu zaprezentowali na trasach biegowych dobry poziom przygotowania i zanotowali kilka znaczących rezultatów. W biegu maluchów w kategorii dziewczynek z rocznika 2011 i młodszych na dystansie 200 metrów, tuż za podium bo na IV miejsce ukończyła rywalizację Marta Błaszkowska z klasy I a. W biegu chłopców z rocznika 2007-2010 na dystansie 400 metrów, na V miejscu na mecie zameldował się Jeremi Iwanicki z klasy IV a. Dobrym wynikiem może pochwalić się także Monika Urban z klasy VI a, która zajęła XI miejsce w biegu na 800 metrów dziewcząt z rocznika 2004-2006. Najlepiej z naszych uczniów w XXXV Biegu Mazurka Dąbrowskiego zaprezentował się Piotr Gronda z klasy VII a, który zajął II miejsce na dystansie 1000 metrów, wśród chłopców z rocznika 2004-2006. Ten sam bieg na dobrym X miejscu ukończył także Kacper Cieślewicz z klasy II a gimn. W biegu młodziczek z rocznika 2002-2003, dobrymi rezultatami na dystansie 1500 metrów, mogą pochwalić się Paulina Sikora z klasy III b gimn. i Sandra Błaszkowska z klasy III a gimn., które zajęły odpowiednio X i XI miejsce. Wśród młodzików z rocznika 2002-2003 na dystansie 2500 metrów na XI miejscu zawody ukończył Maciej Sikora z klasy III b gimn. Pozostałe nasze zawodniczki i zawodnicy osiągnęli nieco słabsze rezultaty lecz walczyli bardzo ambitnie i dzielnie, zapowiadając udany rewanż w kolejnych zawodach.
Skład reprezentacji SP Przywidz w XXXV Biegu Mazurka Dąbrowskiego w Będominie: Maja Baranowska, Dominik Błaszkowski, Marta Błaszkowska, Natalia Błaszkowska, Sandra Błaszkowska, Ignacy Biskup, Kacper Cieślewicz, Jan Fularczyk, Piotr Gronda, Malwina Ignaciuk, Jeremi Iwanicki, Dawid Justa, Filip Olszewski, Maja Olszewska, Nikodem Nikel, Kacper Rezmerski, Jakub Rogala, Maciej Sikora, Paulina Sikora, Monika Urban.

opiekun:
Zbigniew Jakusz - Gostomski