W dniu 28.09.2017r. Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Przywidzu była organizatorem, już poraz drugi, powiatowych zawodów w halową mini piłkę nożną dla klas IV – VI. W rozgrywkach uczestniczyło 7 najlepszych szkół Powiatu Gdańskiego. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Naszym zawodnikom: J. Iwanickiemu, R. Iwanickiemu, D. Bobrowskiemu, Sz. Szymczakowi, Sz. Lellkowi, K. Orzechowskiemu i J. Czajkowskiemu w drodze losowania przypadło się zmierzyć ze SP w Kolbudach oraz SP w Trąbkach Wlk. W pierwszym meczu pokonaliśmy zespół z Kolbud wynikiem 2:1. W kolejnym meczu rywalizowaliśmy z SP w Trąbkach Wlk. Wystarczyłby remiz, by zakwalifikować się do finału. Już po pierwszym meczu mogliśmy wywnioskowac,że istnieją realne szanse by tego dokonać. Gra toczyła się o wysoką stwakę, przez pierwszą połowę meczu utrzymywał się wynik 1:1 , „jedną noga” byliśmy już w finale. Niestety pod koniec gry Trąbki strzeliły kolejnego gola i już do końca spotkania utrzymali jednobramkowe prowadzenie. Musieliśmy przełknąć gorzką pigułkę i skoncentrować się na meczu w małym finale, grze o 3 miejsce. Może zbyt krótka przerwa i ogromne zmęczenie po ostatnim spotkaniu, a może niebagatelne znaczenie meczu i presja jaka przez to ciążyła na zawodnikach sprawiło,że nie udzwignęliśmy meczu z Suchym Dębem o 3 miejsce. Skończyliśmy spotkanie wynikiem 2:0 dla gości. Tym samym uplasowaliśmy się na 4 miejscu w powiecie. Za ogromną wolę walki, zaangażowanie i osiagnięty wynik dziękuję i jeszcze razgratuluję całej drużynie.