W grudniu dla wszystkich dzieci uczących się języka regionalnego – języka kaszubskiego odbyła się wyjątkowa wycieczka na Hel. Opiekunkami wyjazdu były pani Marta Wałdoch oraz pani Justyna Markowska, które zabrały uczniów do helskiego Fokarium, gdzie dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obserwowały foki. Popisywały się one przed młodą widownią swoimi umiejętnościami, co dostarczyło mnóstwa śmiechu i radości. Uczniowie obejrzeli również wystawę czasową oraz krótki film poświęcony ssakom Bałtyku. Nie mogło zabraknąć spaceru nad morze i oczywiście pamiątkowego zdjęcia pod Kopcem Kaszubów, czyli symbolicznym obeliskiem „początku Polski”. Powstał on w 2007 roku jako podkreślenie jedności i tożsamości społeczności kaszubskiej. Jednym z wielu sponsorów pomnika był także nasz miejscowy oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Cały wyjazd był bardzo dobrą okazją do praktycznej nauki języka kaszubskiego.