W czwartek, 6 grudnia 2018 roku, obchodziliśmy w szkole mikołajki! Było bardzo czerwono, bardzo kolorowo, bardzo głośno i bardzo radośnie! Najpierw obejrzeliśmy apel, który przedstawił nam zwyczaje związane ze świętami w państwach europejskich. Chór zaśpiewał wiele kolęd i piosenek świątecznych w różnych językach. A na koniec tej części zjedliśmy przepyszny tort, który otrzymaliśmy od Wójta Gminy Przywidz – pana Marka Zimakowskiego.

Ale to nie był koniec atrakcji! Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się „Mikołajkowy Turniej Sportowy”. Mamy nadzieję, że wejdzie on już na stałe do kalendarza imprez naszej szkoły. Celem turnieju było nie tylko wprowadzenie nas w świąteczny nastrój związany z Mikołajem, ale także rozwijanie naszych umiejętności ruchowych, poprzez udział w grach zespołowych, wpajanie kultury kibicowania oraz zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

Oprawa muzyczna, która towarzyszyła nam przez cały turniej oraz przebrani w akcenty mikołajkowe uczniowie sprawiły, że każdy z nas poczuł zbliżającą się magię Świąt. W takiej atmosferze wszyscy z uśmiechem na twarzy, dobrym humorem, z wolą zwycięstwa, ale i z szacunkiem dla swojego rywala, staraliśmy się wywalczyć tytuł Mistrza w następujących kategoriach:

• Klasy IV - V DZ i CH dwa ognie usportowione;
• Klasy VI – VII DZ piłka siatkowa;
• Klasy VI -VII CH piłka nożna;
• Klasy VIII SP i III G DZ piłka siatkowa;
• KlasyVIII - III G CH piłka nożna;

Po intensywnych zmaganiach wyniki rywalizacji międzyklasowej ukształtowały się następująco:

• W dwa ognie usportowione: I m-ce IV A, II m-ce VA , III m-ce VB, IV m-ce IVB;
• Piłka siatkowa (Kl. VI – VII DZ ): I m-ce VIIA, II m-ce VIA, IIIm-ce VIIB, IV m-ce VIB;
• Piłka nożna (Kl.VI -VII CH ) k:I m-ce VIIA, II m-ce VIA, IIIm-ce VIIB, IV m-ceVIB;
• Piłka siatkowa (Kl.VIII SP i III G DZ): I m-ce III A , II m-ce VIIIA, III m-ce IIIBC;
• Piłka nożna (Kl.VIII - III G CH ) : Im-ce IIIA, II m-ce IIIB, IIIm-ce VIIIA, IV m-ce IIIC, V m-ce VIIIB;

Impreza była wspaniałą zabawa integrującą całą społeczność szkolną. Wszystkim, bez względu na zdobyte miejsce, gratulujemy wyniku. Cieszymy się, że tak chętnie i entuzjastycznie przystąpiliście do wspólnej zabawy.

Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele WF:)