Wychowankowie Szkoły Podstawowej w Przywidzu i UKS Zawisza Przywidz byli świadkami widowiska sportowego podczas meczu Superligi Mężczyzn w Hali Widowiskowo Sportowej AWFiS Gdańsk, w dniu 11 lutego 2020 roku. Uczniowie klas sportowych V a i VI a w liczbie 44 dziewcząt i chłopców, mieli przyjemność obejrzeć mecz piłki ręcznej, w którym skonfrontowały się drużyny: Torus Wybrzeże Gdańsk z Mistrzem Polski PGE Vive Kielce. W tym meczu mogliśmy podziwiać piłkę ręczną w najlepszym sportowym wydaniu, ponieważ w drużynie z Kielc występują zawodnicy, którzy zdobywali już medale MŚ i medale ME dla swoich krajów. Zatem nasi uczniowie mieli możliwość uczyć się piłki ręcznej od najlepszych, a przy okazji dobrze wykorzystać lekcję z kultury kibicowania. Śmiało możemy pochwalić się, że było nas słychać i widać na trybunach w trakcie meczu, co zgodnie podkreślali przybyli do Hali Widowiskowo Sportowej w Gdańsku rodzice naszych podopiecznych.

Gospodarze meczu z Gdańska w pierwszej odsłonie rywalizacji dzielnie odpierali ataki Mistrzów Polski, bo schodzili na przerwę, prowadząc 11:9. Niestety w drugiej połowie meczu zabrakło już koncentracji i sił, co skrzętnie wykorzystali doświadczeni zawodnicy Vive, pokonując Gdańszczan 27:17. Oczywiście sercem byliśmy za drużyną z Gdańska ale dla nas najistotniejszą kwestią była możliwość podpatrywania i uczenia się gry od najlepszych.

Już wkrótce czas na mecze i emocje z udziałem naszych uczniów. W związku z tym zapraszamy wszystkich kibiców do Areny Przywidz już 20 i 21 lutego, gdzie najpierw w czwartek nasze dziewczęta, a dzień później w piątek zaprezentują się nasi chłopcy w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Ręcznej. Będzie się działo!

Opiekunowie: Rodzice,