W dniu 06. 02.2020r. w hali sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku rozegrano Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w dwa ognie usportowione. W zawodach wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Starogardzie Gdańskim, Szkoły Podstawowej w Nowym Klinczu, oraz Szkoły Podstawowej w Przywidzu.

W pierwszym meczu nasze dziewczęta zmierzyły się ze SP nr 3 w Starogardzie Gdańskim. Napięcie i trema przedmeczowa jaką dało się wyczuć w pierwszych minutach spotkania, nie włynęły na jakość gry. Dziewczęta prowadziły bardzo wyrównany mecz. Raz jedna, raz druga drużyna przechylała prowadzenie na swoją stronę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:10 na korzyść przeciwniczek.W drugiej połowie nasze zawodniczki już od pierwszych sekund narzuciły tempo gry, nabrały pewności siebie i szybko wyszły na prowadzenie, odnosząc zwycięstwo 19:15. W kolejnym meczu uległyśmy nieznacznie SP z Nowego Kliczna. Rozprężenie i euforia po pierwszej wygranej sprawiły, że dziewczynki zbyt późno doceniły grę rywalek. Przy wyniku 6:1 zaczęłyśmy nadrabiać straty, odpowiadać innymi rozwiązaniami taktycznymi na grę przeciwnika. Niestety zabrakło cennego czasu, by nadgonić utracone punkty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 15:17 na korzyść drużyny z Nowego Klincza. Po tej porażce w ostatnim decydującym meczu ze SP w Czersku nasze dziewczęta wykazały się ogromną wolą walki. To był imponujący i emocjonujący mecz! Obie drużyny zdawały sobie sprawę, że w tym spotkaniu ważą się losy o wejście do finału. W pierwszej połowie rywalkom udało się wychodzić na prowadzenie, ale druga połowa należała już tylko do nas. Dziewczęta pokazały wszystkie swoje atuty: zwinność, siłę rzutu i współpracę na boisku. Mecz zakończył się wynikiem 20:17 zapewniając nam zwycięstwo w zawodach i udział w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w dwa ognie usportowione.

Skład drużyny: Zuzanna Ropel, Wiktoria Lellek,Emilia Łęgowska, Klaudia Potrac, Nikola Trzebiatowska , Agata Jakowska , Eliza Gańska ,Celina Pozden , Nikole Pożoga, Hanna Paczuła.

Gratulujemy sukcesu i z niecierpliwością czekamy na finał. :)

Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Opiekunowie

Joanna Żabińska