Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przywidzu po raz kolejny odnotowali bardzo dobre rezultaty podczas dwudniowych Lekkoatletycznych Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Trąbkach Wielkich i w Pszczółkach, które odbyły się w dniach 15 i 16 maja 2018 roku.

W Trąbkach Wielkich rozegrano konkurencje techniczne. W konkursie rzutu oszczepem wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką powiatu gdańskiego okazała się Sandra Błaszkowska. Sandra zajęła również III miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Wśród chłopców również zajęliśmy pozycje medalowe, i tak: Łukasz Słowik - I miejsce w konkursie pchnięcia kulą, Patryk Szulist – II miejsce w skoku w dal i III miejsce w rzucie oszczepem.

Kolejnego dnia w Pszczółkach odbyły się konkurencje biegowe i tutaj również zgarnęliśmy kilka miejsc na podium. Wśród dziewcząt II miejsce w biegu na 600 metrów zajęła Paulina Sikora, Wiktoria Kosater wywalczyła III miejsce w biegu na 100 metrów, III miejsce uzyskała także sztafeta dziewcząt 4x100 metrów w składzie: Aleksandra Wencewicz, Paulina Sikora, Wiktoria Kosater i Anna Zienowicz. W kategorii chłopców wielką klasą błysnął Patryk Szulist, który zwyciężył bieg na 100 metrów z bardzo dobrym czasem 11,8 s. Również sztafeta chłopców 4x100 metrów w składzie z Borysem Banna, Oskarem Małkiem, Kamilem Jasińskim i niezawodnym Patrykiem Szulistem, nie dała szans swoim przeciwnikom i pewnie sięgnęła po I miejsce w powiecie. Swoją cegiełkę do sukcesów naszych reprezentantów dołożyli jeszcze Maciej Sikora w biegu na 600 metrów, który zajął III miejsce oraz Piotr Gronda na najdłuzszym tego dnia dystansie 2000 metrów, zajmując również III miejsce.

Gratulujemy wszystkim medalistom i uczestnikom dwudniowych zmagań w Lekkoatletycznych Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Skład naszej reprezentacji na te igrzyska wyglądał następująco: Borys Banna, Sandra Błaszkowska, Piotr Gronda, Kornel Holza, Tomasz Jacewicz, Kamil Jasiński, Juliusz Jasionowski, Wiktoria Kosater, Oskar Małek, Kornelia Oberlan, Filip Olszewski, Klaudia Piotrowska, Rafał Radelski, Maciej Sikora, Paulina Sikora, Zuzanna Sliżewska, Łukasz Słowik, Filip Strojecki, Patryk Szulist, Aleksandra Wencewicz oraz Anna Zienowicz.