Arena Przywidz była obiektem dwudniowych Igrzysk Dzieci w dwa ognie usportowione. W pierwszym dniu, tj. 9 stycznia 2018 roku do rywalizacji przystąpiły dziewczęta i chłopcy z klas czwartych, które rozegrały mecze systemem gry „każdy z każdym” w ramach Gminnych Igrzysk Dzieci. W tej rywalizacji zarówno nasze dziewczęta jak i chłopcy zajęli I miejsca, wygrywając wszystkie swoje mecze. Co ciekawe pomimo zaciętej i wyrównanej walki niemal we wszystkich spotkaniach, kolejność dziewcząt i chłopców z poszczególnych szkół była identyczna. I tak; na II miejscu uplasowały się dziewczęta i chłopcy z SP Pomlewo, na III miejscu dziewczęta i chłopcy z SP Nowa Wieś Przywidzka i na IV miejscu dziewczęta i chłopcy z SP Trzepowo. Takie rozstrzygnięcia sprawiły, że nasi uczniowie awansowali do finału powiatowego, który to odbył się już kolejnego dnia ponownie w Hali Arena Przywidz.

Powiatowe Igrzyska Dzieci w dwa ognie usportowione przyciągnęły do Areny Przywidz 11 zespołów (5 dziewcząt i 6 chłopców). Dziewczęta rywalizowały systemem gry „każdy z każdym”, natomiast chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy po 3 zespoły, w których także rywalizowali „każdy z każdym”. Jednak w przypadku chłopców zwycięzcy grup musieli rozegrać jeszcze finał ze zwycięzcą drugiej grupy i pokonać go aby zasłużyć na miano Mistrzów Powiatu.

Nasze dziewczęta zaprezentowały się tego dnia dobrze i zajęły III miejsce w zawodach. W pokonanym polu zostawiły swoje koleżanki z SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim oraz SP Borkowo. Musiały jednak uznać wyższość uczennic z SP Trąbki Wielkie, które zajęły I miejsce i SP Kolbudy, które zajęły II miejsce. Gorzej wypadli nasi chłopcy, którzy trafili do bardzo silnej grupy z SP nr 4 Pruszcz Gdański i SP CET Kowale. W pierwszym meczu z Pruszczem Gdańskim rywalizowaliśmy na styku i przegraliśmy po emocjonującym spotkaniu 20:22. W drugim meczu z SP CET Kowale od początku nie mieliśmy szczęścia. Przez kilka minut nie potrafiliśmy trafić przeciwników w bardzo dogodnych sytuacjach. Przegrywaliśmy już nawet 0:7, co nie w pełni odzwierciedlał przebieg meczu. Dopiero pod koniec pierwszej połowy złapaliśmy swój rytm i doprowadziliśmy do stanu 5:9. Niestety początek drugiej połowy był kopią początku z pierwszej części meczu i w efekcie końcowym ulegliśmy Kowalom 7:15. Taki obrót sprawy spowodował, że tego dnia musieliśmy się zadowolić walką o V miejsce z SP Straszyn, który podobnie jak my, zajął III miejsce w swojej grupie. Tę rywalizację zakończyliśmy oczekiwaną wygraną. Swoje mecze zwyciężyli także wyraźnie nasi przeciwnicy z grupy. O I miejsce SP CET Kowale rozgromił SP Suchy Dąb 22:8, natomiast SP nr 4 Pruszcz Gdański pokonał wyraźnie w meczu o III miejsce SP Sobowidz 20:13.

Dwa dni rywalizcji w dwa ognie usportowione przyciągnęły do Areny Przywidz prawie 200 zawodników i zawodniczek z naszej gminy i z całego powiatu gdańskiego. Dzieci dostarczyły sobie i widowni mnóstwo pozytywnych wrażeń, a najlepsi awansowali do półfinału wojewódzkiego. Życzymy powodzenia!!!

Drużyna dziewcząt z SP Przywidz wystąpiła w składzie: M. Baranowska, N. Błaszkowska, A. Ciecholewska, L. Kasjaniuk, J. Łęgowska, P. Łyżeń, M. Olszewska, A. Piekarska, A. Tarnowska, D. Słowik, O. Głowinkowska.

Chłopcy SP Przywidz: R. Adamczyk, I. Biskup, S. Czaiński, J. Fularczyk, C. Herbasz, J. Iwanicki, P. Kawczyński, J. Łyskowski, K. Rezmerski, J. Rogala, P. Szymichowski, A. Warczak, G. Wencewicz,

Opiekun: Zbigniew Jakusz - Gostomski