Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia członkowie Koła Wolontariatu i uczniowie klasy II B gimnazjum przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe. Scenariusz tego przedstawienia to nie były  typowe jasełka , cała akcja rozgrywała się na ulicy blisko Centrum Handlowego. Uczniowie chcieli pokazać jak dzisiaj  przeżywa święta niestety większość ludzi, którzy jeszcze do ostatniej chwili robią zakupy, spacerują po Centrum Handlowym, szukają promocji, zachwycają się wystawami, światełkami, a zapominają co tak naprawdę wydarzyło się w Betlejem ponad 2000 lat temu. Rozmowom przechodniów towarzyszyła świąteczna muzyka, która płynie z głośników już od Listopada. Celowo nie śpiewaliśmy kolęd na początku przedstawienia, aby pokazać tę drugą stronę świąt. Ale w naszym przedstawieniu pojawiła się Święta Rodzina Maryja Józef i malutki Jezus. Ze śpiewem na ustach przybyli pasterze oraz trzej Mędrcy wjechali na koniach i oddali cześć Bożemu Dzieciątku a Aniołowie obwieścili światu Narodzenie Jezusa , Króla Wszechświata.

Całemu przedstawieniu towarzyszył chór szkolny pod czujnym okiem  pani Marzeny Bubniak.

Nasze przedstawienie wystawiliśmy cztery razy, dla podopiecznych GOPS-u w Karczmie Przywidzkiej, dla rodziców i zaproszonych gości w czwartek 14 XII 2017 i dwa razy dla społeczności szkolnej w piątek 22 XII 2017 roku.