W tym roku szkolnym czworo uczniów gimnazjum w składzie:

Kinga Deja, kl. IIIc

Bogumiła Szymendera, kl. IIIa

Marcin Lizakowski, kl. IIIc

Maciej Ostrowski, kl. IIIa

uczęszczało na zajęcia przygotowujące do udziału w zawodach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które prowadziła Anna Gąsiorowska.

W marcu drużyna została zgłoszona do Ogólnopolskiego Konkursu Działam Bezpiecznie organizowanego przez Gimnazjum nr 24, Zespół Szkół nr 22, Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, a pod honorowym patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty, Wojewódzkiego konsultanta ds. Medycyny Ratunkowej, Przewodniczącej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Rektora Wyższej Szkoły Gospodarki.

Celami konkursu były: popularyzacja wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy, doskonalenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, kształtowanie prawidłowych reakcji i relacji wobec osób poszkodowanych oraz kształtowanie umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych.

W dniu 24 kwietnia odbyły się eliminacje pisemne, w których zmierzyły się 63 drużyny z całej Polski. Nasza drużyna zajęła 9 miejsce i wraz z 26 innymi drużynami zakwalifikowała się do etapu praktycznego.

Dnia 10 czerwca w Bydgoszczy odbył się drugi etap konkursu – pozoracja wypadku. Nasi uczniowie musieli zająć się poszkodowanymi w wypadku drogowym. Według relacji samych zawodników zadanie było trudne i wywołało mnóstwo stresu i emocji. Jednak w ich ocenie poradzili sobie z  tą  sytuacją.

Uczniowie nasi nie zajęli miejsca na podium ale uzyskali zaszczytny tytuł finalistów. Otrzymali także wartościowe nagrody rzeczowe.