W dniu 5 czerwca w Gdańsku odbyła się 2 Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. W zawodach wystartowało prawie 120 zawodników z 9 klubów. Do rywalizacji przystąpiło również 26 zawodników KS Aqua Sport(Kaszubskie WOPR), a niemal połowa to najmłodsi zawodnicy rywalizujący w nowej grupie wiekowej 11 lat i młodsi.

Podczas zawodów rozegrano tradycyjnie 3 starty indywidualne(100m ratowanie kombinowane, 50m holowanie manekina i 100 ratowanie manekina w płetwach) i sztafetę(4x25m holowanie manekina).

Już w pierwszej konkurencji nasi reprezentanci wywalczyli 6 medali. Ze srebrnych medali cieszyli się: Dominika Peek(Młodzik Starszy 12-13 lat), Monika Zarach(Młodzik do 11 lat), Filip Komar(Młodzik Starszy) i Arkadiusz Sędzicki(Młodzik). Medale brązowe dołożyli: Wiktoria Lellek(Młodzik Starszy) i Aleks Męczykowski(Młodzik). Starsi zawodnicy poprawili swoje wyniki w tej konkurencji, lecz wystarczyło to na maksymalnie 4 miejsce(Anna Szybalska i Maciej Zaborowski w Juniorach Młodszych 14-15 lat).

W konkurencji 50m holowanie manekina udało się sięgnąć po złoto Monice Zarach(grupa Młodzik holuje 2 krążki zamiast manekina), a ze srebrnych medali cieszyli się: Iga Góralczyk(Junior Młodszy), Dominika Peek i Filip Komar. Brązowe krążki dołożyli: Anna Tarnowska(Junior Młodszy), Wiktoria Lellek, Jan Marchewicz(Junior Młodszy) i Nikodem Zaborowski(Młodzik).

!00m ratowanie manekina w płetwach ponownie wygrała Monika Zarach(Młodzik), a ze srebrnych medali cieszyli się: Wiktoria Lellek(Młodzik Starszy), Jan Marchewicz(Junior Młodszy), Filip Komar(Młodzik Starszy) i Nikodem Zaborowski(Młodzik). Brązowe medale w tej konkurencji odebrali: Anna Szybalska(Junior Młodszy), Dominika Peek(Młodzik Starszy) i Arkadiusz Sędzicki(Młodzik).

W konkurencji sztafetowej 4x25m holowanie manekina we wspaniałym stylu i z nowym rekordem wywalczyli Juniorzy Młodsi(Filip Hinc, Jan Marchewicz, Filip Komar i Maciej Zaborowski). Również ze złotych medali cieszyli się nasi młodzicy(Aleks Męczykowski, Arkadiusz Sędzicki, Szymon Hinc i Nikodem Zaborowski). Wśród juniorek młodszych nie miały sobie równych dziewczęta(Anna Szybalska, Klaudia Bida, Anna Tarnowska i Iga Góralczyk). Również złoto wywalczyły młodziczki starsze w składzie: Marcelina Bławat, Sandra Blok, Dominika Peek i Wiktoria Lellek.

Tymi zawodami reprezentanci KS Aqua Sport zakończyli rywalizację w ratownictwie wodnym, ale już 16-17 czerwca powalczą w Klubowym Pucharze Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie, a 18 czerwca wystartują w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie KS Aqua Sport wystąpi w roli organizatora.