Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie,

chciałabym przekazać informację dotyczącą zajęć oraz funkcjonowania szkoły i formach kształcenia od dnia 27.01.2022r. do 27.02.2022r, zgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26.01.2022r w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

KLASY 0-3

• Klasy 1-3 od dnia 27.01.2022r mają zajęcia wg dotychczasowego planu zajęć, czyli od godziny 8.10.
  • Proszę Państwa, by dzieci, które nie uczęszczają na świetlicę przychodziły do szkoły od godziny 7.50 do 8.05.
  • W planie zajęć dla klas 1-3 nie zmieniają się godziny zajęć w danym dniu dla danej klasy, ulegną natomiast drobnej modyfikacji poszczególne zajęcia z uwagi na konieczność dopasowania prowadzenia zajęć przedmiotowych do nauki zdalnej i nauki stacjonarnej klas najmłodszych. Zmiany będą widoczne w dzienniku elektronicznym LIBRUS i również wychowawcy klas będą informować Państwa o nanoszonych zmianach.
  • W związku z wytycznymi wydanymi przez MEiN, MZ i GIS w naszej szkole obowiązywać będą następujące zasady:
  • Do szkoły mogą uczęszczać uczniowie bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
  • Uczniowie po wejściu do szkoły dezynfekują ręce.
  • Uczniowie w częściach wspólnych tj. szatnie, korytarze noszą maseczki
  • Nauczyciele nauczania początkowego poszczególnych klas dostosują pracę uczniów oraz przerwy do możliwości psychofizycznych dzieci zachowując reżim epidemiczny.
  • Świetlica funkcjonować będzie w godzinach porannych 7.05 - 8.05 i po zajęciach lekcyjnych do godziny 16.00. Proszę o informację do wychowawców klas, które z Państwa dzieci będzie korzystało ze świetlicy szkolnej.
  • Obiady będą wydawane o określonej godzinie dla każdej klasy. Do stołówki szkolnej przychodzi dana klasa z wychowawcą. Dzieci, które nie korzystają z obiadów szkolnych, spożywają w stołówce posiłek przyniesiony przez siebie z domu.
  • Dowóz do szkoły będzie jeden poranny, rozwozy po południu będą dwa (jak dotychczas). Obowiązują maseczki w pojazdach.

KLASA 4

Uczniowie Klasy 4 w związku ze zgłoszeniem osoby mającą pozytywny wynik Covid, w dniach 27-28.01.2022r decyzją Dyrektora zostają objęci nauką zdalną i w związku z tym obejmuje ich nauczanie w formie zdalnej w aplikacji Teams, tak jak dotychczas. Po otrzymaniu wytycznych z Sanepidu poinformujemy o dalszych działaniach.

KLASA 5-8

• Klasy 5-8 od dnia 27.01.2022r (czwartek) będą miały prowadzone kształcenie zdalne przez nauczycieli poprzez aplikację Teams.
  • Zajęcia lekcyjne będą trwały zgodnie z dotychczasowym planem zajęć, plan zajęć nie ulega zmianie. Zajęcia lekcyjne trwają 45 minut.
  • Nauczyciele klas 5-8 będą łączyć się z uczniami w aplikacji Teams, tam będą wskazywać źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć. Formy i metody pracy z uczniem będą min. w formie prezentacji, zadań, kart pracy, gier, quizów, testów online, filmów, indywidualnych konsultacji, wideo i telekonferencji, czatów, pracy z wykorzystaniem podręcznika, ćwiczeń, map, lektur, tekstów źródłowych, zadań dodatkowych do wyboru (dla chętnych). Nauczyciele będą dawać uczniom możliwości wyboru sposobów wykonywania zadań: zdalnie lub przy pomocy podręcznika, ćwiczeń, kart pracy.  Wykonane prace/zadania należy przesyłać zgodnie ze wskazówkami nauczyciela.
  • Frekwencja uczniów klas 4-8 na zajęciach będzie odnotowywana w dzienniku Librus na podstawie obecności na zajęciach w aplikacji Teams. Wychowawcy zobowiązani są do monitorowania obecności uczniów na zajęciach. W przypadkach nieusprawiedliwionej nieobecności wychowawcy klas kontaktują się z uczniem i jego rodzicami.
  • Państwo i Państwa dzieci dalej będziecie mogli kontaktować się z wychowawcami i nauczycielami w przyjęty w każdej klasie określony wcześniejszy sposób komunikacji.
  • Istnieje możliwość wypożyczenia laptopów do nauki zdalnej dla uczniów najbardziej potrzebujących, proszę o kontakt w tym zakresie z sekretariatem szkoły.
  • Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą korzystać z zajęć z nauczycielem wspomagającym w szkole (wychowawcy ustalą bezpośrednio z rodzicami formę nauczania).

Proszę o komunikowanie się z nami poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS,  e-mail szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon do sekretariatu szkoły.

Małgorzata Cieszyńska

Wicedyrektor Szkoła