uniacyfrowa 0

Dnia 02.10.2020 r. Wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski przekazał pani dyrektor Magdzie Dryll 12 laptopów, które pozyskała Gmina Przywidz w ramach projektu „Zdalna Szkoła” . Grant w wysokości 59 994 zł przeznaczony został na zakup sprzętu do nauki zdalnej. 👍😍

😍 Wysokość grantu została określona na podstawie podziału gmin na poszczególne kategorie, a głównym kryterium podziału jednostek samorządu terytorialnego do poszczególnych kategorii była liczba uczniów.
😍 Ze środków otrzymanego grantu zakupiono laptopy dla nauczycieli oraz uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Przywidz, a którzy nie mają warunków technicznych do kształcenia zdalnego.
😍 Zakup potrzebnego sprzętu jest w 100% sfinansowany ze środków: Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 Oś priorytetowa I. Powszechny dostęp do szybkiego internetu Działanie 1.1 „ Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”