Po bardzo udanych Gminnych Igrzyskach Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Pomlewie gdzie zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli I miejsca, wybraliśmy się z dużymi nadziejami po dobre wyniki do Sobowidza, w dniu 10 października 2017 roku. Niestety pogoda tego dnia nie rozpieszczała biegaczek i biegaczy, bowiem było bardzo chłodno i dżdżyście, przez co trasa biegu była śliska, co sprawiło że wyniki mogły być nieco loteryjne. Na te zawody udały się także nasze gimnazjalistki jak i gimnazjaliści.
Nasze najmłodsze przedstawicielki z klas 4-6 miały bardzo wyrównany skład dziesięciu biegaczek, które od początku biegły w okolicach 3-4 miejsca. Ostatecznie po bardzo zaciętym finiszu, nasze uplasowały się na czwartej lokacie.
Niestety najsłabiej tego dnia w Igrzyskach Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych wypadli chłopcy z klas 4-6. Oni najbardziej przekonali się na własnej skórze jak trudną i loteryjną trasą tego dnia była nawierzchnia w Sobowidzu. Już na pierwszej zmianie Dominik Bobrowski tak niefortunnie się poślizgnął, że zaliczył upadek. Dominik przez kilka chwil nie podnosił się z ziemi ale w końcu pozbierał się i siłą woli z grymasem bólu na twarzy, dotarł do mety. Taki obrót sprawy spowodował, że chłopcy od razu stracili kontakt ze wszystkimi sztafetami i nie nawiązali już walki do końca rywalizacji, zajmując ostanią VI lokatę.
Dużo emocji w swoim biegu dostarczyły nasze dziewczęta, które w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej od początku rywalizacji liczyły się w walce o czołowe lokaty. W ich przypadku do trzeciego miejsca zabrakło naprawdę niewiele. Po bardzo zaciętej walce musiały jednak uzać wyższość rywalek i zadowolić się IV miejscem.
Największe nadzieje w tegorocznych Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych wiązaliśmy z chłopakami z gimnazjum. Wszak nasi chłopcy to ubiegłoroczni Mistrzowie Powiatu Gdańskiego i finaliści wojewódzcy. Przed startem gorąco wierzyliśmy w powtórzenie sukcesu sprzed roku, a zawody pokazały, że nasze oczekiwania były uzasadnione. W biegu od początku liczyły się tylko trzy sztafety; tj. SP Rotmanka, SP Trąbki Wielkie i SP Przywidz. Rywalizacja w tym biegu była bardzo dynamiczna i emocjonująca. Do ostatniej dziesiątej zmiany te trzy sztafety biegły „łeb w łeb”. Na nasze nieszczęście zajęliśmy w tej zaciętej końcówce III miejsce i musieliśmy uznać wyższość szkół w Trąbek Wielkich i Rotmanki, które wyprzedziły nas o niecałe7 sekund. Ten wynik na pewno mógł być znacznie lepszy, bowiem jeden z naszych liderów - Rafał Radelski, nie przyjechał tego dnia na zawody z powodu choroby, a na uwagę zasługuje również fakt, że nasze dotychczas najsilniejsze żądło w postaci Przemka Michalskiego, reprezentuje od tego roku szkolnego barwy SP Trąbki Wielkie, które zajęły I miejsce w tej rywalizacji.
Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za dostarczone emocje, waleczną postawę i udział w zawodach. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom zawodów.
Skład sztafety dziewcząt w Igrzyskach Dzieci: Z. Adamiec, M. Gronda, M. Ignaciuk, K. Kamińska, L. Kasjaniuk, J. Litwiniuk, H. Lubotzka, M. Olszewska, Z. Olszewska, A. Ronowicz, M. Ropel, M. Urban, W. Urban.
Skład sztafety chłopców w Igrzyskach Dzieci: I. Biskup, D. Bobrowski, J. Czajkowski, J. Iwanicki, R. Iwanicki, T. Magrean, N. Nikel, K. Orzechowski, A. Radelski, K. Rezmerski, F. Warczak, O. Żabiński.
Skład sztafety dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej: K. Biskup, S. Błaszkowska, W. Lis, M. Łaszczewska, A. Łyżeń, A. Miotk, P. Rejniak, A. Rydzyńska, P. Sikora, A. Wencewicz, A. Zienowicz.
Skład sztafety chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej: O. Góra, P. Gronda, T. Hinc, K. Jasiński, J. Jasionowski, O. Małek, O. Pułka, Ł. Rejniak, T. Ropel, T. Rzepka, M. Sikora, P. Szulist, K. Tokarczyk.

Opiekunowie: Joanna Żabińska,  Zbigniew Jakusz - Gostomski