We wtorek 3 marca klasy sportowe 5 a i 6 a udały się na mecz Superligi Mężczyzn do Gdańska gdzie miejscowe Torus Wybrzeże Gdańsk, podejmowało Wicemistrza Polski Orlen Wisłę Płock. Gdańszczanie w pierwszej połowie meczu jeszcze ambitnie i umiejętnie dotrzymywali kroku uczestnikowi Europejskiej Ligi Mistrzów, jaką jest drużyna z Płocka. Po przerwie jednak zarysowała się przewaga Płocczan i ostatecznie Gdańszczanie ulegli 19:32. Ten mecz pokazał naszym wychowankom jak istotna jest umiejętna gra w obronie gdyż zespół z Płocka niemal całkowicie uniemożliwił poczynania ofensywne miejscowych.

Do tego zawodnicy z Płocka świetnie wykorzystywali każdy ofensywny błąd Gdańszczan i bardzo często zdobywali bramki z kontrataku. Liczymy na to, że kolejna lekcja poglądowa piłki ręcznej w wykonaniu najlepszych już wkrótce zaowocuje poprawą naszej gry w konfrontacji z innymi zespołami. Po meczu dzięki uprzejmości Pani Pauliny Dajda, nasi uczniowie mieli okazję zrobić sobie wspólne zdjęcie z zawodnikami Torus Wybrzeże Gdańsk.
Dziękujemy także rodzicom: p. Krzysztofowi, p. Marcinowi i p. Pawłowi którzy wsparli nas w opiece nad wychowankami podczas wyjazdu na mecz i w trakcie meczu i po meczu.

Opiekun: Zbigniew Jakusz - Gostomski