Hala Arena Przywidz po raz kolejny była obiektem rozgrywek piłki ręcznej z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Przywidzu i UKS Zawisza. Zawody tym razem otworzyła Dyrektor Szkoły Pani Magda Dryll, która powitała zespoły, zachęcając zawodników do czystej sportowej walki, z życzeniami sukcesu dla najlepszych. Chłopcy z naszej placówki powtórzyli sukces swoich koleżanek z dnia poprzedniego i również zostali Mistrzami Powiatowych Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej. W piątek 21 lutego nasi uczniowie mierzyli się z zespołami: CET Kowale, SP Suchy Dąb, SP Straszyn i SP Trąbki Wielkie. Zespoły rywalizowały ze sobą systemem gry każdy z każdym, 2x7 minut. Nasi uczniowie podobnie jak ich koleżanki dzień wcześniej wygrali wszystkie mecze, pokonując kolejno: CET Kowale 7:2, SP Straszyn 7:0, SP Trąbki Wielkie 8:1 i SP Suchy Dąb 2:0 po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry było 2:2.

Warto zaznaczyć, że w tym meczu zagraliśmy od początku rezerwowym składem i wynik tego spotkania nie miał już żadnego znaczenia dla ostatecznych losów zawodów, gdyż nawet porażka dałaby nam zwycięstwo w końcowej rywalizacji turnieju. Chłopcy w tym turnieju spisali się bez zarzutu. Grali z pomysłem i polotem. Udokumentowali swoją wyższość w każdym elemencie gry za co należą im się duże słowa uznania i gratulacje. Zawody podsumowała Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Przywidzu Pani Małgorzata Cieszyńska, wręczając najlepszym zespołom puchary, dyplomy i medale dla zawodników. Zwycięstwo w tych zawodach pozwoliło uzyskać chłopcom awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w piątek 28 lutego w Kościerzynie. Łatwo na pewno nie będzie ale trzymajcie za nas kciuki. Będziemy walczyć i postaramy się o jak najlepszy wynik.

Chłopcy wystąpili w następującym składzie: R. Adamczyk, L. Formela, J. Fularczyk, C. Herbasz, P. Kawczyński, A. Literski, J. Łyskowski, K. Rezmerski, J. Rogala, D. Stiewa, P. Szymichowski, A. Warczak, G. Wencewicz, K. Giczewski, M. Nikel, W. Poręba.

Opiekunowie: Joanna Żabińska,

Zbigniew Jakusz - Gostomski