Hala Sportowa w Trąbkach Wielkich była miejscem organizacji Powiatowych Igrzysk Dzieci w dwa ognie usportowione, w dniu 19 grudnia 2019 roku. Doskonale tego dnia zaprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Przywidzu, których trzon zespołu stanowiły uczennice klasy piątej sportowej, o profilu piłka ręczna. Nasze uczennice rozprawiły się w swojej grupie z drużyną SP Straszyn 17:7 i SP Cedry Wielkie 16:10. To pozwoliło zagrać im w finale turnieju ze zwycięzcą drugiej grupy SP nr 4 Pruszcz Gdański, które w pokonanym polu zostawiły SP Trąbki Wielkie i SP CET Kowale. W finale nasze uczennice potwierdziły iż tego dnia są najlepsze i po zaciętym meczu pokonały wspomniane zawodniczki SP nr 4 z Pruszcza Gdańskiego. Zajęcie I miejsca w zawodach pozwoliło naszym uczennicom uzyskać upragniony awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się już na początku lutego w Chojnicach.

W zawodach wzięli udział również nasi chłopcy, którzy zaprezentowali się z dobrej strony i niewiele brakowało aby także oni zagrali w finale tych igrzysk. W pierwszym meczy grupowym chłopcy pokonali SP Suchy Dąb 13:12, a w decydującym meczu o wejście do finału ulegli SP Straszyn 16:18, co dało im prawo gry o III miejsce w zawodach. Niestety w meczu o III miejsce popełniliśmy kilka prostych błędów, które nabijały licznik zdobytych punktów przeciwnikom i musieliśmy się pogodzić z porażką 15:19. Zatem taki wynik dał chłopcom IV miejsce co w gronie siedmiu najlepszych drużyn z powiatu, raczej wstydu nie przynosi.

Skład drużyny dziewcząt:E. Gańska, A. Jakowska, W. Lellek, E. Łęgowska, K. Mania, H. Paczuła, M. Piwowar, K. Potrac, C. Pozden, N. Pożoga, Z. Ropela, N. Trzebiatowska.

Skład drużyny chłopców: I. Gański, K. Giczewski, K. Kaliszewski, D. Lellek, W. Lewandowski, O. Piwowar, W. Poręba, M. Rerrek, K. Słowik, M. Szymański.

Opiekunowie:

Joanna Żabińska,