Dnia 15.09.2017 r. uczniowie klas gimnazjalnych o profilu policyjno – usportowionym i strażacko – ekologicznym wzięli udział w Pomorskich Dniach Energii organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Mottem tegorocznych Dni Energii było hasło: "Działaj z energią – wybieraj, wytwarzaj, oszczędzaj".
Podczas wyjazdu uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat  "Stanu i monitoringu powietrza w województwie pomorskim", z którego dowiedzieli się, że zanieczyszczone powietrze, to cichy zabójca, o czym trzeba pamiętać na co dzień. Osoby, które spalają plastik, opony, folie, czy meble wprowadzają zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Obok edukacji były też atrakcje dodatkowe, m.in. Strefa Relaksu – ze stoiskiem "Uwolnij książkę", pokaz pojazdu na ogniwa paliwowe oraz pokaz drona z analizatorem spalin.