19 marca 2019 roku na patio Areny Przywidz obchodziliśmy Dzień Jedności Kaszubów. Jest to święto, które upamiętnia pierwszą pisemną wzmiankę o Kaszubach.

Oprócz uczniów i nauczycieli naszej szkoły, w obchodach wzięły udział także okoliczne szkoły – SP w Trzepowie, SP w Pomlewie, SP w Nowej Wsi Przywidzkiej, ZKPiG w Kolbudach. Nie mogło również zabraknąć wspaniałych gości, którzy przyczynili się do kształtu naszej imprezy.

Oprócz części artystycznej, a więc występów dzieci z poszczególnych szkół, mogliśmy wysłuchać kaszubskiej muzyki wykonywanej na tradycyjnych kaszubskich instrumentach, posłuchać kaszubskiej mowy oraz rozsmakować się w kaszubskiej kuchni regionalnej.

Dzień Jedności Kaszubów obchodzony był w Przywidzu po raz piąty. Było to wydarzenie pełne kaszubskich, żółtoczarnych barw, uśmiechów dzieci i wyjątkowego kaszubskiego ducha.

Wszystkie fotografie wykonała Joanna Cieszyńska.