Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Usportowione Klas Czwartych w Przywidzu

 

Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Przywidzu była w dniu 24 stycznia 2019 r. organizatorem powiatowych zawodów w dwa ognie usportowione klas czwartych, dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyło w obu kategoriach siedem najlepszych zespołów Powiatu Gdańskiego. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach eliminacyjnych, następnie w zależności od zdobytego miejsca, rozgrywane były mecze o miejsce I, III i V. Naszym Mistrzyniom Gminy z SP w Przywidzu w drodze losowania przypadło rywalizować w grupie eliminacyjnej z SP Nr 4 w Pruszczu Gdańskim oraz SP w Wocławach.

Pierwszy mecz z Pruszczem był bardzo wyrównaną walką. Ale w ostatnich sekundach przed końcem spotkania zespół gości zdobył kolejne trafienie i ostatecznie przegrałyśmy wynikiem 11:12. Niestety, trafiony rzut w tej feralnej ostatniej minucie meczu, pozbawił nas awansu do dużego finału o I miejsce.

 

W drugim spotkaniu, po znaczącej naszej przewadze w grze, pokonałyśmy SP w Wocławach wynikiem 17:9. Z grupy eliminacyjnej dziewczęta wyszły na drugim miejscu i tym samym awansowały do małego finału. W meczu o III miejsce spotkałyśmy się z drużyną z Trąbek Wielkich. Oba zespoły grały na bardzo wyrównanym poziomie.

Jednak w tym spotkaniu to SP w Trąbkach Wlk. wygrało spotkanie 13:11. Nasz zespół ostatecznie sklasyfikowany został na IV miejscu w gronie 7 zespołów. Zawody zwyciężyła w kat. dziewcząt SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim, która w finale pokonała ZKPiG w Kolbudach 12:10.

W kategorii chłopców I miejsce zdobyła SP CET w Kowalach. Zespół SP w Przywidzu wystąpił w następującym składzie: A. Ciecholewska, A. Tarnowska, W. Lellek, Z. Ropela, A. Jakowska, E. Łęgowska, K.Potrac, M. Piwowar, C. Pozden, E. Gańska. Podopieczne p. J. Żabińskiej i p. Z. Jakusza-Gostomskiego.

 

Opiekun Joanna Żabińska

 

Szkoła Podstawowa w Przywidzu, Przywidz ul. Szkolna 1

 

 

 

Powered by KomputeryZukowo.pl