10 czerwca na terenie gminy Przywidz odbyła się akcja pod hasłem ,, Zadbajmy o naszą Małą Ojczyznę” przeprowadzona przez Zespół Szkół w Przywidzu. Tym razem uczniowie nie przyjeżdżali do szkoły, ale nauczyciele udali się do miejsc zamieszkania uczniów. Wyznaczono 12 miejsc zbiórek: w Czarnej Hucie, Klonowie Górnym, Trzepowie, Suchej Hucie, Piekle Dolnym, Pomlewie, Jodłownie, Przywidzu/ ul. Jesionowa, ul, Szkolna, Lawendowa Dolina, ul. Cisowa/, Marszewo.

W Trzepowie zebrało się niewiele osób, ale za to jakich…… przybyli nawet przedstawiciele Piekła Dolnego i ul. Jesionowej. Spotkaliśmy się o 8.00 i uzbrojeni w rękawiczki i worki wyruszyliśmy walczyć ze śmieciami na trasie Trzepowo – Piekło Górne. Nie znaleźliśmy ich dużo na przestrzeni 2, 5 km – jacy porządni ludzie tu mieszkają…..

W Piekiełku dotarliśmy na boisko i tam zaczęło się: zajęcia plastyczne- roślinne mandale / klej i brystol już czekały w domu Dawida J., a materiały do ich wykonania zbieraliśmy po drodze/, Quiz Ekologiczny i ognisko przygotowane przez Dawida za zgodą p. Marii Pelowskiej – sołtysa dwóch Piekieł J . Do zmagań plastyczno –quizowych przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców. Panowie okazali się lepsi/ no i w tzw. międzyczasie rozpalali ognisko/. Wszystko udało się dzięki współpracy uczniów, nauczycieli i mieszkańców Piekła Górnego. Dziękujemy wszystkim.

Grażyna Bach - Żelewska