Dnia 29.11.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Przywidzu odbyła się już druga edycja Akcji Szkolny Basket. Kacper „Kacpa” Lachowicz wraz z ekipą Trefl Gdańsk, przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego, przeprowadził zawody dla uczniów SP w Przywidzu oraz SP w Pomlewie.

W czasie rywalizacji w formie obwodu stacyjnego dzieci wykazywały się umiejętnościami koszykarskimi oraz uczyły się nowych form ruchu. Na każdej stacji zdobywały punkty, a ich suma wskazała najlepszych sportowców. Bohaterami tegorocznej imprezy zostali Jakub Lis z kl. IVa oraz Maja Baranowska z kl. Va.

Po zakończeniu zawodów Kacper z wielką pasją motywował dzieci do aktywności fizycznej oraz pokazał wiele „sztuczek” koszykarskich. Wszyscy uczniowie dostali autografy oraz upominki, a przygodę ze Szkolnym Basketem zakończono wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.