W roku szkolnym 2018/2019 po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do udziału w największym programie Ministerstwa Sportu i Turystyki Szkolny Klub Sportowy. Jego nadrzędnym celem jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży w formie pozalekcyjnych zajęć sportowych SKS. Program daje dzieciom możliwość bezpłatnego udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Skierowany jest szczególnie do dzieci i młodzieży nieobjętych regularnymi treningami sportowymi. Program SKS pozwala także na optymalne wykorzystanie lokalnej, przyszkolnej infrastruktury sportowej.

Znając predyspozycje i zainteresowania naszych uczniów, utworzyliśmy w szkole dwie grupy z wiodącymi dyscyplinami: piłka ręczna i piłka siatkowa. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu po 60 minut przez naszych nauczycieli wf. Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwie w programie, rozbudzamy we wszystkich uczestnikach zajęć pasję i zamiłowanie do sportu.

Joanna Żabińska