9 listopada o godzinie 11:11 rozpoczęliśmy obchody 100-lecia Niepodległości Polski wspólnym odśpiewaniem hymnu w ramach narodowej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Przywidzu hymn odśpiewali także uczniowie ze szkół z Pomlewa, Trzepowa i Nowej Wsi Przywidzkiej. 11 listopada uczniowie ze wszystkich szkół w gminie wspólnie obchodzili ten wyjątkowy dzień.

Zaczęli od uczestniczenia we mszy świętej w parafialnym kościele w Przywidzu, potem wspólnie przeszliśmy pochodem pod obelisk przy ulicy Brzozowej, który uroczyście otrzymał nazwę skweru „100-lecia Niepodległości Polski”. W pochodzie wróciliśmy na halę Areny Przywidz, gdzie czekała na nas niezwykła akademia, która została wspólnie przygotowana przez uczniów ze szkół w gminie.

W ramach obchodów realizowaliśmy projekt Akumulatora Społecznego „Zabawy z ostatnich 100 lat”. Mieliśmy bardzo dużo radości przy poznawaniu zabaw naszych rodziców i dziadków, między innymi kapsli, palanta, zośkę, bierki, pchełki. Ogromnym powodzeniem cieszyła się także fotobudka, w której mieliśmy możliwość zrobienia zdjęć klasowych w zupełnie innej odsłonie. Firma SelfieTime.pl dostarczyła nam wiele radości dzięki patriotycznym gadżetom, które mieli dla nas przygotowane.

To był niezwykły dzień nie tylko ze względu na atrakcje, które dostarczyła nam szkoła i GOK w Przywidzu, ale także dlatego, że mogliśmy wspólnie odbyć niezwykłą lekcję patriotyzmu.