Szkoła Podstawowa w Pomlewie była organizatorem niezwykle udanych dla nas GminnychSzkoła Podstawowa w Pomlewie była organizatorem niezwykle udanych dla nas GminnychIgrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców i Dziewcząt wpierwszym dniu października 2018 roku. Wszystkie nasze cztery sztafety, po dwie chłopców idziewcząt, zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, zdominowałyswoich przeciwników i pewnie wygrały swoje biegi. Dziewczynki młodsze zwyciężyły na dystansie10x600 metrów, chłopcy młodsi i dziewczęta starsze wygrały sztafetę 10x800 metrów, natomiaststarsi chłopcy musieli się zmierzyć z dystansem 10x1000 metrów.

Te zwycięstwa dały namkwalifikację do finałów powiatowych w Sobowidzu.Po udanych zawodach na szczeblu gminnym w Sztafetowych Biegach Przełajowych wPomlewie, w dniu 5 października 2018 roku udaliśmy się do Sobowidza na finały powiatowe. Jakopierwsze do rywalizacji na dystansie 10x600 metrów przystąpiły nasze najmłodsze dziewczęta,głównie z klasy V sportowej. Spisały się bardzo dobrze i pomimo iż były o rok młodsze od większościdziewcząt z innych szkół, dobiegły na metę na III miejscu. Ten wynik to na pewno dobry prognostykna przyszły rok, gdzie dziewczęta będą już walczyć ze swoimi rówieśniczkami.Do kolejnej rywalizacji przystąpili chłopcy w sztafecie 10x800 metrów. Tutaj również 9/10chłopców było z klasy V sportowej.

Niestety nasi młodsi przedstawiciele nie byli w stanie nawiązaćwyrównanej walki ze starszymi kolegami z innych reprezentacji i przybiegli dopiero na V miejscu.Jednak ten bieg na pewno pozwolił chłopcom zdobyć cenne doświadczenie i w przyszłym rokupowinni powalczyć już o wyższe cele i to nie tylko na zawodach tej rangi.Dwa kolejne biegi to już same przyjemności. Zarówno nasze starsze dziewczęta, w sztafecie10x800 metrów, jak i starsi chłopcy, 10x1000 metrów, zdobyli III miejsca. Podczas tych biegów,zwłaszcza u chłopców, kilkukrotnie wychodziliśmy nawet na prowadzenie, jednak na dwóch ostatnichzmianach zabrakło nam trochę sił i szczęścia. W rezultacie musieliśmy zadowolić się trzecimstopniem na podium.

Podsumowując te zawody, możemy śmiało mówić o sukcesie, a także z optymizmem patrzećw sportową przyszłość naszych uczniów. To był bardzo udany dzień i już myślimy o kolejnychsportowych wyzwaniach, z pragnieniem rewanżu i zwycięstwa.

Składy personalne naszych sztafet:

Dziewczynki kl. IV-VI: L. Kasjaniuk, A. Piekarska, O. Głowinkowska, D. Żukowska, J.Łęgowska, P. Łyżeń, S. Giczewska, M. Ignaciuk, M. Baranowska, M. Olszewska, N.Błaszkowska.

Chłopcy kl. IV-VI: J. Rogala, F. Miotk, G. Wencewicz, K. Rezmerski, P. Kawczyński, J.Łyskowski, J. Fularczyk, R. Adamczyk, I. Biskup, C. Herbasz, A. Radelski.

Dziewczęta: K. Biskup, M. Gronda, W. Kosater, M. Łaszczewska, A. Łyżeń, A. Miotk, K.Piotrowska, O. Piotrowska, P. Rejniak, M. Ropel, Z. Sliżewska, M. Urban.

Chłopcy: B. Banna, K. Cieślewicz, Sz. Fularczyk, P. Gronda, T. Jacewicz, B. Kostuch, F.Krzanowski, K. Liskowski, F. Olszewski, Sz. Reinert, Ł. Rejniak, O. Szulist, P. Zienowicz.