21 września 2018 roku pierwszaki miały swoje święto: ślubowanie. Swoją radość i dumę dzieliły wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Niestety, radosny nastrój zepsuła Zła Wróżka, która rzuciła na dzieci złe zaklęcie, w wyniku którego przyszli uczniowie mieli zostać wiecznymi przedszkolakami. Dobra Wróżka pomogła dzieciom odczarować złe zaklęcie. Uczniowie musieli odwiedzić cztery krainy, zdobyć nagrody i przekazać je Dobrej Wróżce. Dzieci poradziły sobie śpiewająco. Po odczarowaniu złego zaklęcia, uczniowie przystąpili do ślubowania.

Pani dyrektor - Katarzyna Sprusik-Olszewska - pasowała każdą uczennicę i każdego ucznia na prawowitego ucznia Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Przywidzu. Rodzice oraz goście rozdali upominki. Rodzice pierwszaków zaprosili swoje dzieci oraz zaproszonych gości na słodki poczęstunek.