Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Chciałabym Państwu przekazać informacje dotyczące organizacji dalszego kształcenia w naszej szkole.

Od dnia 27.04. br. kształcenie na odległość w naszej szkole będzie kontynuowane w następującej formie:

1. Zajęcia lekcyjne odbywać dalej się zgodnie z obecnym planem i w większości zajęć będą odbywać się w formie on-line bezpośrednio z uczniami w aplikacji Teams. Jeśli występować będą problemy techniczne, to tak jak wcześniej formy i metody pracy z uczniem dalej będą dostosowane w zależności od możliwości technologicznych nauczyciela/ucznia i dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Nauczyciele dalej będą dawać uczniom możliwości wyboru sposobów wykonywania zadań: zdalnie lub przy pomocy podręcznika, ćwiczeń, kart pracy. Wskazywać będą także źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć a wykonane prace/zadania należy przesłać zgodnie ze wskazówkami nauczyciela.

2. Frekwencja uczniów na zajęciach dalej będzie odnotowywana w dzienniku Librus zgodnie z przyjętymi zasadami (obecność na zajęciach lub potwierdzenie pobrania materiału).

3. Państwo i Państwa dzieci dalej będziecie mogli kontaktować się z wychowawcami i nauczycielami w przyjęty w każdej klasie określony sposób komunikacji.

4. Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia. Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu znajdą Państwo na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej / www.cke.gov.pl/. Zgodnie z informacją przekazaną przez MEN, CKE ogłosi warunki i formę organizacji egzaminu tuż przed datą przebiegu egzaminów.

5. Jeśli Państwa dzieci mają problemy ze sprzętem do nauki zdalnej, proszę o informację, w miarę możliwości staramy się pomóc i wypożyczać sprzęt ze szkoły.

6. Panie pedagog i psycholog są do Państwa dyspozycji, proszę o porozumienie się z nimi poprzez dziennik Librus czy aplikację Teams, panie dalej ustalą z Państwem formę dalszego bezpośredniego kontaktu.

Dziękuję bardzo za współpracę, wyrozumiałość i zaangażowanie. Proszę o dalszą wytrwałość i informowanie o wszelkich potrzebach i bieżących problemach.

Jestem do Państwa dyspozycji. Proszę o komunikowanie się poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS, e-mail szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon do sekretariatu szkoły w godzinach od 9.00 do 13.00.

Magda Dryll