Zajęcia odbyły się w Galerii Ruchu w oparciu o podstawę programową przedmiotu przyroda.

Spotkanie trwało 1,5 godziny w tym 45 minut warsztaty tematyczne i 45 minut zwiedzanie laboratorium.

Tematem warsztatów było „Największe i najmniejsze” ze szczególnym uwzględnieniem pojęć pomiaru i skali.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy i na zasadzie gry „Postaw na milion” odpowiadali na pytania. W trakcie dobrej zabawy wkradła się też nutka zdrowej rywalizacji, która sprawiła, że warsztaty dzieciom bardzo się podobały.

Przez kolejne 45 min uczniowie mogli korzystać z urządzeń w laboratorium. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Po wyjściu z Galerii Ruchu (długimi krętymi schodami) udaliśmy się na spacer po terenie Centrum Hewelianum gdzie mogliśmy obejrzeć w miejscach po starych bunkrach historyczne wystawy interaktywne.

Dorota SzwichtenbergDnia 08.06.2018 roku w ramach projektu „Widzieć i wiedzieć więcej” klasy drugie Gimnazjum pojechały na zajęcia do Centrum Hewelianum w Gdańsku.

Dorota Szwichtenberg