W dniu 6 kwietnia 2018 roku nad Jeziorem Przywidzkim rozegrano Powiatowe Igrzyska Dzieci i Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie tego dnia pokazali się z bardzo dobrej strony. Każda z drużyn liczyła sobie pięciu zawodników, a wynik zespołowy uzależniony był od sumy punktów uzyskanej na podstawie lokaty biegacza w stawce wszystkich zawodników uczestniczących w danym biegu. Należy dodać, że w igrzyskach dzieci pod uwagę brane były wyniki grupy młodszej (dzieci z klas IV i młodsze), które biegały na dystansie 600 metrów oraz grupy starszej (dzieci z klas VI i V), które biegały na dystansie 800 metrów. Dopiero zsumowanie wyników dziesięciu biegaczy lub biegaczek z danej reprezentacji szkoły, ustaliło łączny wynik zespołowy w igrzyskach dzieci.

Jako pierwsze na trasę wyruszyły zawodniczki z klasy IV i ich młodsze koleżanki na dystansie 600 m. Doskonale indywidualnie zaprezentowały się Maja Olszewska, która zajęła I miejsce i Lena Kasjaniuk, która była III. W sumie nasza drużyna w tej kategorii odniosła wyraźne zwycięstwo nad pozostałymi ekipami, bowiem pozostałe trzy zawodniczki także zajęły miejsca w czołówce, gromadząc łącznie zaledwie 58 punktów (im mniej tym lepiej).

Później na trasę wyruszyli chłopcy z klas IV i ich młodsi koledzy na dystansie 600 m. i tutaj najlepszy wynik z naszych reprezentantów indywidualnie uzyskał Kacper Rezmerski, który zajął IV miejsce. Niestety pozostali chłopcy tego dnia nie potrafili dotrzymać kroku swoim przeciwnikom i choć dzielnie walczyli, musieli pogodzić się z miejscem drużyny tuż za podium.

Do kolejnego biegu na dystansie 800 m. przystąpiły dziewczęta z klas VI i V. Ten bieg był dla nas o tyle istotny, że gdyby nasze dziewczęta zameldowały się w czołówce, to w połączeniu wyników z grupą naszych młodszych biegaczek, które zwyciężyły swoją rywalizację, można byłoby pokusić się nawet o zwycięstwo w zawodach. Zatem z niecierpliwością czekaliśmy na rozstrzygnięcie. Ku naszej uciesze i zaskoczeniu pierwsza linię mety przekroczyła Monika Urban i to właśnie jej wynik sprawił, że nasze szanse na zycięstwo stały się realne. Po zsumowaniu uzyskanych miejsc wszystkich dziewcząt z grupy młodszej i starszej, okazało się że nasze zawodniczki zdobyły łącznie 138 punktów i tym samym stały się Mistrzyniami Powiatu Gdańskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dzieci. Na II miejscu zameldowały się zawodniczki z SP Kolbudy 165 pkt., a na III miejscu SP Trąbki Wielkie 170 pkt. Ten wynik sprawił, że nasze dziewczęta uzyskały awans do finału Wojewódzkiego, który już wkrótce odbędzię się w Gdyni.

W tej samej kategorii (klasy VI i V) zaprezentowali się także nasi chłopcy. Niestety oni wypadli poniżej oczekiwań i zajęli drużynowo IV miejsce. W sumie po zliczeniu punktów ze swoimi młodszymi kolegami, uplasowali się tuż za podium. Drużynowymi zwycięzcami po zsumowaniu wyników młodszych i starszych chłopców została ekipa z SP Suchy Dąb, przed SP Kolbudy i SP nr 3 w Pruszczu Gdańskim.

W kolejnym biegu na dystansie 1500 metrów zaprezentowały się dziewczęta z gimnazjum i klas VII szkół podstawowych. Tutaj bardzo dobrze zaprezentowała się Paulina Sikora (VI m.) i Zuzanna Sliżewska (IX m.). Te wyniki sprawiły, że dobre biegi kolejnych trzech naszych zawodniczek, zameldowały nasz zespół na III miejscu podium z wynikiem 60 punktów. Na I miejscu zmagania w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajęły dziewczęta z Trąbek Wielkich (33 pkt.), a na II miejscu zawodniczki z Rotmanki (47 pkt.).

W ostatnim biegu zawodów do rywalizacji przystąpili chłopcy z gimnazjum i klas VII szkoły podstawowej. Tutaj dystans wynosił już 2000 metrów. W tym biegu mieliśmy ogromne nadzieje na powtórzenie wyniku z ubiegłego roku, kiedy to odnieślismy zwycięstwo w zmaganiach powiatowych. Niestety nieoptymalny skład drużyny (brak trzech podstawowych zawodników) sprawił, że tym razem musielismy zadowolić się II miejscem. Zabrało napradę niewiele bo gromadząc na swoim koncie 58 pkt., straciliśmy tylko 7 oczek do drużyny z Rotmanki, która tym samym zajęła I miejsce. Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się Kamil Jasiński i Rafał Radelski, którzy zajęli odpowiednio VIII i IX miejsce. Pozostali trzej nasi zawodnicy także spisali się dobrze ponieważ w stawce trzydziestu biegaczy, wszyscy zameldowali się w czołowej piętnastce.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników naszych drużyn, a dziewczynkom które zwyciężyły życzymy sukcesu na Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Gdyni.

Skład naszych drużyn w zawodach powiatowych:

Igrzyska Dzieci (dziewczęta młodsze + dziewczęta starsze) - L. Kasjaniuk, J. Łęgowska, M. Olszewska, A. Piekarska, D. Żukowska, M. Gronda, M. Ignaciuk, K. Kamińska, M. Urban, W. Urban

Igrzyska Dzieci (chłopcy młodsi + chłopcy starsi) - I. Biskup, J. Fularczyk, J. Iwanicki, K. Rezmerski, G. Wencewicz, D. Bobrowski, N. Nikel, A. Radelski, Sz. Szymczak, O. Żabiński

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w kat. Dziewcząt – K. Biskup, S. Błaszkowska, P. Sikora, Z. Sliżewska, A. Zienowicz

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w kat. Chłopców – K. Cieślewicz, K. Jasiński, R. Radelski, M. Sikora, P. Szulist

Organizatorzy i opiekunowie drużyn:D. Walentek - Kalinowska, J. Żabińska, P. Olczak, Z. Jakusz - Gostomski