Szkoła Podstawowa w Przywidzu jest   współorganizatorem Gminnego Konkursu Fotograficznego,

w związku z obchodami 100-lecia Polski Niepodległej.

Konkursu fotograficzny  „Symbole narodowe w moim otoczeniu”

1. I. POSTANOWIENIA OGÓLNE. CEL KONKURSU
  1. 1. Organizatorem konkursu fotograficznego „Symbole narodowe w moim otoczeniu” zwanego dalej „Konkursem” jest Gminny Ośrodek Kultury w Przywidzu oraz Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Przywidzu. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Przywidz.
  2. 2. Celem konkursu jest: podniesienie aktywności społeczności uczniowskiej w zakresie uchwycenia w obiektywie miejsc, w którym możemy zobaczyć symbole narodowe na obszarze gminy Przywidz oraz promocja ich poprzez fotografię.
  3. 3. Za uczestnika konkursu uznaje się osobę, która w określonym przez Regulamin konkursu czasie dostarczy do organizatora ( SP w Przywidzu – Małgorzata Cieszyńska) w formie papierowej ( zdjęcie na papierze fotograficznym w formacie A4 – rozmiar zdjęcia 15x21cm) oraz cyfrowej wysłanej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoje fotografie. W tytule maila należy wpisać: Konkurs fotograficzny, swoje imię, nazwisko i szkołę.
  1. II. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE
  1. 1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjum Gminy Przywidz.
  1. 2. Nadesłanie i złożenie wersji papierowej fotografii konkursowej przez uczestnika jest jednoznaczne z potwierdzeniem woli uczestnictwa w Konkursie i zaakceptowanie regulaminu.
  2. 3. Przystępując do Konkursu uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatora.
  3. 4. W ramach przystąpienia do Konkursu uczestnik oświadcza, że:

- posiada pełnię praw autorskich, osobistych i majątkowych do pracy konkursowej,

- zgłoszone do Konkursu fotografie konkursowe nie naruszają praw osób trzecich, w szczególności praw majątkowych i osobistych, a także praw autorskich innych podmiotów;

- udziela organizatorowi Konkursu bezterminowej i nieodpłatnej zgody na korzystanie z fotografii konkursowych w celu jej publikacji bez ograniczeń czasowych i terytorialnych.

1. 5. W przypadku pojawienia się ze strony osób trzecich ewentualnych roszczeń wynikających z tytułu naruszenia praw autorskich lub innych praw osobistych przez uczestnika, uczestnik zobowiązany będzie, jako osoba wyłącznie odpowiedzialna, do pokrycia wszelkich szkód oraz roszczeń odszkodowawczych.

III. FOTOGRAFIE KONKURSOWE

1. Fotografie konkursowe muszą być dostarczone w formie;
  2. A. papierowej - ( zdjęcie na papierze fotograficznym w formacie A4 – rozmiar zdjęcia 15x21cm) bez uwidocznionej daty, podpisu autora i innych znaków graficznych;
  3. B. cyfrowej - musi spełniać następujące warunki techniczne:

- rozmiar min. 1807 x 2492 pikseli,

- format pliku: JPG, TIFF

- maksymalny rozmiar zdjęcia - 10 MB.

1. 2. Zdjęcia muszą zostać wysłane do końca 22 czerwca 2018r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule maila należy wpisać: Konkurs fotograficzny, swoje imię, nazwisko i szkoła.
  1. 3. Fotografie konkursowe muszą przedstawiać miejsca prezentujące symbole narodowe na terenie Gminy Przywidz wraz z opisem tego miejsca oraz podaniem nazwy miejscowości.
  2. 4. Uczestnik Konkursu może zgłosić maksymalnie do 3 fotografii konkursowych.
  3. 5. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia z udziału w Konkursie fotografii konkursowych sprzecznych z przepisami prawa, dobrymi obyczajami lub z innych względów powodujących, że nie nadają się one do publicznej prezentacji i rozpowszechniania.
  4. 6. O ewentualnym wykluczeniu fotografii konkursowych decyduje organizator.
  1. Kategorie konkursowe:
    • szkoła podstawowa klasy I - III,
    • szkoła podstawowa klasy IV-VI,
    • klasy VII szkoły podstawowej i II – III gimnazjum,
  1. V. JURY
  2. 1. Do oceny zgłoszonych fotografii konkursowych Organizator powołuje jury, którego zadaniem jest:

- rzetelna, sumienna i obiektywna ocena fotografii konkursowych,

- wybór laureatów Konkursu.

1. 3. Decyzje Jury są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
  1. NAGRODY

1. Etap gminny

Nagrodzone zostaną najciekawsze zdjęcia z poszczególnych grup wiekowych za miejsca I-III. Pozyskaniem nagród zajmuje się Gminny Ośrodek Kultury w Przywidzu oraz Szkoła Podstawowa w Przywidzu.

1. LAUREACI
  2. Prace laureatów konkursu zostaną zaprezentowane w formie wystawy podczas gminnych obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada 2018r. na patio hali Arena Przywidz.

2.Organizator zastrzega sobie prawo do przyznawania wyróżnień.

1. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły podstawowej w Przywidzu spprzywidz.edu.pl w II połowie września 2018r.

VII. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ORGANIZATORA

1. 1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne problemy techniczne, w szczególności związane ze zgłaszanymi pracami, które mogłyby mieć wpływ na wypełnienie warunków uczestnictwa w Konkursie.