Organizatorem Konkursu są nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Przywidzu.

Cele konkursu:
- popularyzowanie twórczości poetyckiej;
- rozwijanie wyobraźni twórczej, zdolności i zainteresowań literackich;
- rozbudzenie zainteresowań twórczością poetycką wśród dzieci i młodzieży szkolnej;
- odkrywanie młodych talentów;
- motywowanie do pracy nad własnymi zdolnościami;
- promocja szkoły w Przywidzu;
Adresaci konkursu:
Konkurs ma charakter otwarty - skierowany jest do wszystkich uczących się w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Przywidzu.
Warunki uczestnictwa:

1.Warunkiem udziału w konkursie jest napisanie własnego wiersza o tematyce szkolnej w języku polskim i przekazanie go p. A. Sokołowskiej lub p. K. Kowalskiemu.
2. Forma wiersza dowolna, zgodna z artystycznymi wyborami twórców.
3. Wiersz należy zatytułować i podpisać imieniem i nazwiskiem autora.
4. Jeden autor może przekazać maksymalnie dwa utwory.
5. Wiersze można przekazywać do 20 kwietnia 2018 r
6. Organizatorzy nie zwracają tekstu i jednocześnie zastrzegają sobie możliwość opublikowania tekstu na stronie internetowej szkoły lub w innych mediach społecznościowych.
7. Na konkurs nie należy przesyłać utworów wcześniej publikowanych i nagradzanych.
8. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez jej autora regulaminu konkursu.
9. Prace nieczytelne, nieestetyczne, z błędami ortograficznymi, zostaną wyłączone spod oceny jury.
10. Ogłoszenie wyników nastąpi 09.05.2018r
Życzymy dobrej weny twórczej !
Organizatorzy konkursu:
Anna Sokołowska