Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 8 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Przywidzu zorganizowano po raz pierwszy Muzyczny Talent Show The Voice Kids of Przywidz. W konkursowym śpiewaniu wzięło udział 28 uczniów. Wykonawcy byli podzieleni na trzy kategorie: klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VI szkoły podstawowej, klasy VII szkoły podstawowej i klasy II – III gimnazjum. Wszystkie piosenki związane były z tematem święta. Repertuar był bogaty w gatunki – od disco polo, pop, rock, po poezję śpiewaną. Artystów oceniało fachowe jury, w składzie: Anna Zulewska – Dyrektor GOK-u, Wojciech Korzeniewski i Wiktor Dyduła – znani muzycy.
Jury wyłoniło najlepszych wokalistów w poszczególnych kategoriach: w kategorii najmłodszych zwycięzcą okazała się Wiktoria Lellek. Drugie miejsce zajął duet Agata Jakowska i Zuzanna Ropela. Trzecie miejsce Aleksandra Sobczuk. W kategorii klas IV – VI zwyciężył duet Martyna Kostuch i Maja Piekarska. Drugie miejsce zajęła Paulina Cierocka a trzecie Julia Łyskowska i Małgorzata Gronda. W kategorii najstarszych zwyciężył Bartłomiej Littwin; otrzymał on również nagrodę publiczności. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Furmańczuk a trzecie Tomasz Jacewicz. Wręczono również wiele wyróżnień.
Nagrody wręczały Dyrektor Szkoły Katarzyna Sprusik – Olszewska i Anna Zulewska – Dyrektor GOK-u. Potyczki konkursowe uświetnili również swoimi występami: Wiktor Dyduła, śpiewający uczniowie gimnazjum Oskar Góra i Julek Jesionowski, oraz tancerze ze Studia Tańca „Latino Cafe”. Impreza była bardzo udana, o czym świadczyć może fakt, że artyści i widzowie bawili się świetnie.

Marzena Bubniak