Zadania 16.03.2020

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Musimy przetrwać ten trudny czas w spokoju.Wrócimy do szkoły i wszystko będzie jak dawniej.Jednak teraz mamy czas,aby utrwalić sobie alfabet,tabliczkę mnożenia i dzielenia.

Zgodnie z sms, który do p.wcześniej wysłałam o str.,które będziemy przerabiać w podr. i ćwicz. proszę,aby dz.przygotowały trzy takie same butelki plastikowe i przeprowadziły doświadczenie według instrukcji w ćwicz.2 s.57(ćwicz.).

Kolejna rzecz to wykonanie projektu badawczego- Czego potrzebuje roślina,żeby sięrozwijać?-podr.s.62-63.Etap I-wybieramy roślinę z punktu 2.Etap II-siejemy nasiona wg instrukcji.

Do środy 18 III z j. pol.proszę przerobić tematy:

Kobieta w mundurze-podr. s.64-65 i ćwicz. s.59-60.Tu przypomnimy sobie,kiedy stawiamy przecinek.

Nasze mamy-podr. s.66-67 i ćwicz. s.61-62.

Kobieta generał-podr. s.68-69 i ćwicz.s.63. Dzieci,które oddały mi zeszyty do sprawdzenia ,proszę o założenie nowych cienkich zeszytów.

Z matematyki obliczamy obwody figur,czyli dodajemy do siebie wszystkie boki.Przerabiamy te zad.,które umiemy sami zrobić.Niezrozumiałe zaznaczyć na czerwono,wytłumaczę jak będziemy w szkole.

Ćwicz. s.20,podr.s.25-26. Przypominam 1m=100cm

Ćwicz. s.21,podr. s.27-28. Zapamiętaj! Wierzchołki figur oznaczamy wielkimi literami.

Ćwicz. s.22,podr. s. 29.

Proszę,aby dz.zrobiły wiosenne prace plastyczno -tech.-wszystkie ocenię w szkole.

Zapraszam do TVP ABC-znajdziecie tam ciekawe programy edukacyjne.

Pozdrawiam wych. Barbara Owczarzak

Szkoła Podstawowa w Przywidzu, Przywidz ul. Szkolna 1