Zadania 12-16.04.2021

Grupa  5 latków ,,Wróbelki” Zadania od 12 IV do 16 IV 2021r.,wych. B. Owczarzak

Poniedziałek  12 IV

Blok tematyczny: Witaj, wiosno!

Temat: Wiosenne dźwięki

1.Praca z kartą nr 25- wprowadzenie litery ,,g”. Znajdź na ilustracji i pokoloruj wszystkie elementy, których nazwy zaczynają się głoską ,,g”. Wyraz garnek składa się z dwóch sylab gar-nek( rozdzielamy dwie spółgłoski ,,r” i ,,n”). Popraw kredką dwa wykropkowane talerzyki sylabowe.

2.Narysuj szlaczek po śladzie.

3.Karta 25 b- popatrz na zdjęcia. Połącz zieloną linią obrazki w nazwie, których słyszysz na początku ,,b”, natomiast czerwoną linią, gdy słyszysz na początku ,,g”.

4.Połącz zdjęcia z odpowiednimi podpisami.

5.Karta 27 b- policz warzywa i otocz pętlą zbiór, w którym danych warzyw jest więcej.

6.Przeczytaj, ile kosztowały słodycze pokazane na zdjęciach. Połącz liniami smakołyki z monetami o odpowiedniej wartości (w przedszkolu nie wprowadziłam wartości monet).

Wtorek  13 IV

Temat: Od motyla do gąsienicy

1.Nauka III zwrotki piosenki  ,,Wiosenny mazurek”.

Psotny wietrzyk, urwis dziki,

wpadł znienacka na podwórko,

spłoszył gęsi i indyki,          ]      bis

powyrywał piórka kurkom. ]

2.Karta nr 28- gąsienica przechodzi dużą  przemianę zewnętrzną w ciągu życia. Zobacz, jak rozwija się motyl. Umieść brakujące nalepki we właściwych miejscach. Ponumeruj odpowiednio obrazki – wpisz w ramki rosnącą liczbę kropek.

3.Motyl  jest owadem  tak jak ,np. mucha, mrówka i pszczoła.

4.Pokoloruj obrazek zgodnie z kodem.

5.Na każdej gąsienicy pokoloruj tyle jej części, ile wskazuje liczba obok niej.

Środa  14 IV

Blok tematyczny:  Zwierzęta na wiejskim podwórku

Temat: Wiejska zagroda

1.Przypomnienie słów piosenki  pt. ,,Wiosenny mazurek”.

2.Karta nr 31- kącik grafomotoryczny. Narysuj kredkami szlaczki po śladzie.

3.Narysuj świnkę po śladzie i pokoloruj ją na różowo.

4.Ciekawostki o świnkach, np. wchodzą do błota, by się ochłodzić, są obdarzone doskonałym węchem, są bardzo inteligentne( mają wyższy iloraz inteligencji niż psy).

5.Karta nr 31 b- pokoloruj obrazek zgodnie z kodem.

Czwartek  15 IV

Temat: Zwierzęta wiejskie

1.Praca z kartą nr 29- wprowadzenie litery ,,ł”. Znajdź na obrazku i otocz pętlami wszystkie litery ,,ł”. Wyraz łopata składa się z trzech sylab. Popraw kredką wykropkowane talerzyki sylabowe  ło-pa-ta.

Rozpoznanie na obrazku zwierząt mieszkających na wsi oraz ich młodych: krowa- cielę ,klacz- źrebię , koza- koźlę , świnka- prosię , kaczka- kaczę , kura- kurczę ( nie ma na obrazku owca- jagnię oraz gęś- gęsię).

2.Narysuj szlaczek po śladzie.

3.Przy pomocy rodziców odczytaj wyrazy i umieść nalepki ze zdjęciami w odpowiednich miejscach.

4.Popatrz na obrazki. Pod każdym zdjęciem pokoloruj tyle kwadratów , ile jest sylab w wyrazach (wyklaszcz sylaby).

Piątek  16  IV

Temat: Odgłosy zwierząt

1.Karta nr 30- umieść  nalepki w odpowiednich miejscach w zależności od tego, czy przedstawione na nich zwierzęta maja dwie, czy cztery nogi.

2.Policz, ile zwierząt ma każdy z rolników, narysuj w ramkach odpowiednią liczbę kropek. Otocz zieloną pętlą rolnika, który ma więcej zwierząt. Otocz czerwoną pętlą rolnika, który ma więcej krów.

3.Przeczytaj, jakie odgłosy wydają wiejskie zwierzęta. Połącz liniami napisy z odpowiednimi zdjęciami zwierząt. Odgłosy innych zwierząt żyjących na wsi :kot- miau, pies- hau, chomik, myszka, szczur- pi, indyk-gul, świnka- chrum , koń- iha, owca-me, kura-ko, gęś- gę.

4.Zwierzęta te mieszkają  w kurniku , chlewie lub w stodole.

5.,,Drzewa z papieru”- praca plastyczna. Naszkicuj ołówkiem drzewo na torebce papierowej z piekarni lub na papierze do pieczenia. Wytnij lub delikatnie wyrwij oraz naklej na kolorową lub białą kartkę papieru. Ozdób gałęzie pączkami z bibuły lub narysuj mazakiem. Trawę możesz namalować widelcem zamoczonym w farbie plakatowej. Dorysuj inne wiosenne elementy według własnego pomysłu.

Wych. Barbara Owczarzak

Szkoła Podstawowa w Przywidzu, Przywidz ul. Szkolna 1